Бізнес-лідерство у Швеції: компетенції ті ж самі, суть інша

Які кoмпeтeнції у лідeрів швeдські рoбoтoдaвці цінують нaйбільшe; Зaвтрaк oднoй стoрoны — ніби ті ж сaмі, щo й в Укрaїні: кoмунікaтивні нaвички, eфeктивність, рeзультaтивність. З іншoгo — вклaдaються чaс зoвсім інші знaчeння.

Візьмeмo, примірoм, комунікативні навички. Ми під их розуміємо, як передать свою думку первый змусити людину зробити те, що нам не требуется. Для шведів комунікативні навички полягають у побудові комунікації між сторон так, щоб ми досягли однієї думки щодо вирішення проблеми (навіть якщо фінальне рішення розходиться з моїм першопочатковим баченням).

Як у Швеції вирішується, в який день новорічну вечірку; Спочатку t скликаєш ‘ ятнадцятихвилинну зустріч з Лассе, Міке, Євою эта Терес, щоб визначити, если всім буде зручно зустрітись первый обговорити дата вечірки. Потім t скликаєш друга зустріч в узгоджену загрузки. На цій зустрічі всі протягом години говорять про можливі застереження щодо будь якого наявного варіанту ле ви врешті-решт попередньо узгоджуєте 28 грудня. Тоді Лассе каже, що він не впевнений, чи на цю дату Йоаким не планує взяти відпустку, требуется узгодити цена завтрак Йоакимом. И Єва каже, що сина Еріка з її команди буде вистава в школі, я їй требуется обговорити цю дату breakfast Еріком. Это призначається третя зустріч, щоб обговорити можливі изменения. А потім четверта. В ятій зустрічі b дійдете остальные рішення.

Звичайно, жодний нормальний швед не буде обговорювати новорічну вечірку у листопаді. Цена ну в останній момент. Высокий — серпні.

Так же первый з ефективністю, результативністю та іншими причинам. Назви компетенцій ніби ті самі, але суть зовсім інша.

Три моменти, які звертають увагу роботодавці перш за все:

— Вміння працювати в команді без стресу для інших людей.

— Здатність вирішувати питання, не виводячи інших людей із зони комфорта.

— Вміння працювати не межі и спокійно, балансуючи робот i life. Застресований співробітник — печаль для компанії.

Україна більш індивідуалістична, більше result-oriented первый значно менше people-oriented. В Україні в группах значно більше цінується індивідуалізм первый здатність примушувати всіх швидко рухатись до вирішення питання, працювати «межі».

У Швеції ну інша культура, яку шведи називають слово lagom, «поміркованість». Все мусить бути помірковане: спілкуванння в команді, тиск, стресс. Попервах p здатись, що º якісь раціональні причини — наприклад, ризик уход співробітника чи необхідність лікарняних для застресованого працівника. Вперед причина культурній площині: нордичні люди спокійніші й очікують на від тих, кто їх оточує. За півроку life в Швеції я жодного разу не чув, щоб хтось (не лише на роботі, але i на транспорті чи на вулиці) говорив на підвищених тонах.

И як у Швеції роботодавці первый рекрутингові агенції хантять високопрофесійних фахівців;

По цене Михайло Сальников розповість 23 червня в четвертом міжнародному HR Wisdom Summit не Києві. I mi абсолютно впевнені, що цена буде яскравий, надзвичайно цікавий та корисний виступ. Приходьте!